10 marca 2015

DIY mini gift notebooks with Gossamer Blue

Hej kochani! Tak jak zapowiadałam wpadam do Was dzisiaj z małym tutorialem jaki przygotowałam przy użyciu marcowych kitów od Gossamer Blue. Pokaże Wam jak zrobić mini notatniki ze skrawków papieru i kilku dodatków. Mała rzecz a cieszy - możecie go podarować koleżankom, a jeden schować sobie w torebce na szybkie notatki :)


Hello! Today I want to show you a simple gift idea. I made these cute little notebooks out of scrap papers, and some embellishments. No big occasion really just to say I like you to my friends :) Using new March kits from Gossamer Blue I've prepared this small step by step tutorial for you.


Do zrobienia jednego notatnika potrzeba jednego kawałka papieru na okłądkę w rozmiarze karty 4x6 cali, jednego kawałka 3x4 cale (po przecięciu na skos możemy uzyskać z niego dwie kieszonki), trochę papieru do drukarki, przyciętego tak aby pasował do okładki, nitkę i igłę, klej, ostrą szpilkę no i oczywiście kilka dodatków.

To make a small notebook you need 4x6 inch piece of paper for a cover, 3x4 page of paper cut diagonally for a pocket, some printer paper cut a little smaller than 4x6, thread & needle, glue, embellishments, sharp pin.


Aby notatniczek nie był taki banalny uzupełniłam go o małą kieszonkę na tylnej stronie okładki. Do jej zrobienia użyłam kawałka papieru, który zbigowałam tak jak to pokazane na zdjęciu powyżej aby powstały brzegi, które przykleiłam do okładki.

To make a notebook more interesting I made a small pocket at the end of the notebook without taking any special measurements. I’ve cut the 3x4 piece of paper diagonally, then creased two edges on which I’ve put glue.


Teraz czas połączyć wszystkie części razem. Papier na okładkę złożyłam na pół, to samo zrobiłam z wkładem do notatnika. Przykleiłam kieszonkę i po tym jak całość wyschła przekłułam okładkę i wkład w dwóch miejscach aby łatwiej było wszystko przeszyć. Teraz już tylko zawiązać supełek i dodać kilka ozdób na froncie i gotowe. 

Now it’s time to assemble the notebook. I folded cover paper and printer paper in half. Then I glued on the pocket on the right, inside the pocket. When the glue dried, with a sharp pin I punctured the cover and paper in two places where it folded. Thanks to this it’s easy to sew everything together with needle and thread. Sew through a couple of times, tie a knot and cut the excess of thread. Now it’s time to embellish the cover. Since I used a pretty busy patter paper for the cover I went for little add ons. Just some golden hearts and a title :)


Podczas wycinania wkładów do notatnika, pozostały mi małe kawałki papieru, które idealnie pasowały do kieszonki. Można na nich napisać podręczne listy TODO, albo  notatkę, którą możemy komuś łatwo wręczyć :)

When cutting the inserts out of printer paper I was left with some little scraps that fit perfectly in the pocket. These are good for small to do list to take with you or to make a note for someone :)


Robienie tych notatniczków jest bardzo szybkie i przyjemne. W ciągu godziny można ich wykonać kilka i wręczyć znajomym jako drobny podarek, tylko po to by powiedzieć "lubię Cię" :) Mam nadzieję, że Wam się spodobało.

Making these notebooks is quick, easy and fun. You can make them in a batch and make a nice gift for your friends :) I hope you liked my idea :)

4 komentarze: