22 sierpnia 2012

Mini terrarium


Od bardzo dawna podobał mi się pomysł na mini terrarium. Niestety za swoje zabierałam się strasznie długo. Miałam wszystkie materiały, ale niestety kilka roślinek kupionych w kwietni nie dożyło dnia dzisiejszego, z powodu wyjazdów i upałów. Ale to co przeżyło ma się bardzo dobrze i zagościło w moim nowym mini terrarium :)I really like the trend of mini terrariums. Unfortunately even though I had all that was necessary to make one I never had time. It went so bad that part of the plants that were bought in April had perished unwatered and dried in the sun while we were away. But some of them survived and now have found their new home.Poza moim terrarium, mam dla was też garść inspiracji z mojego Pinteresta. Może i was natchnie do zaplanowania małego ogródka w szkle?

Besides my terrarium I have some inspiration for you straight from my Pinterest. Maybe it will inspire you to create your own terrarium?


14 komentarzy:

 1. Tego chyba nie podlewa się zbyt często, bo chyba by tam się błotko robiło? I na dole co? Jakiś żwirek, kamyczki? Czuję się zainspirowana, muszę poszukać w domu rodziców mojego starego akwarium-kuli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, taka tego zaleta, że nie trzeba często podlewać. Na dole jest żwirek biały, ja go chciałam jeszcze piaskiem posypać ale mi się zmieszało, no to już tak pozostało. Potem gleba z piaskiem aby było więcej powietrza jak dla sukulentów. Dolna warstwa piasku i żwirku trzyma wodę na długo i roślinki sobie żyją samopas :) Polecam, myślę, że nawet z dzieciakami możnaby spróbować zabawy, przynajmniej w układaniu warstw żwirku piasku i ziemi :)

   Usuń
 2. aaaaaaaaaaa genialny! też mi się marzy i zabieram się chyba dłużej niż Ty - mój problem polega na tym,że nigdzie tych małych roślinek nie umiem dostać:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha dzięki :)) Ja miałam semi małe roślinki, dwie rozetki co widać rozsadziłam sobie w wodę wiosną, by korzenie puściły, druga roślinka sama się skurczyła z braku wody, zobaczymy czy się przyjmie. Ogólnie polecam rozchodniki i tym podobne, bo one często po oderwaniu małej rozetki i wsadzeniu jej w wodę puszczają korzonki i nadają się do sadzenia. Może masz już coś większego i możesz rozsadzić, może ktoś znajomy ma skalniak? Mi się jeszcze marzył kaktusik tam, ale zbrakło mi w domu, może kiedyś dosadzę :)

   Usuń
  2. rozchodniki mam,ale one dziczeją i zagłuszają (takie mam doświadczenia balkonowe). Poza tym chciałabym jakieś ciekawe formy. Mam fajnego mini kaktusa - wyślę ci może się uda przyjąć

   Usuń
  3. Myślisz że pocztą przeżyje? Jeśli chcesz to ja mam jedną sadzonkę tego stożkowego co są dwie rozetki (w ogóle nie mam pojęcia jak to się nazywa) , to coś jest niemalże niezniszczalne, ja miałam całą donicę tego ale po pół roku złego podlewania została ćwierć żywego, potem się zasuszyło, potem rozsadziłam w wodę i mam rozetki. Chętnie się podzielę :)

   Usuń
  4. to machniom :p przezyje,allegro wysyła ptaki ! pocztą

   owiń koniuszek namoczoną chusteczką higieniczną będzie mieć wilgoć :]

   Usuń
  5. Pocztą ptaki?! ale chyba w jajkach nie?

   Usuń
 3. przesłodkie to jest. uwielbiam mini-roślinki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nom :) ja tyż :) marzyl mi się ejszcze taki z mchem, ale wiem, że to to zwiędnie szybko i nic po tym.

   Usuń