02 września 2012

wrzesien {september}


No i nadszedł wrzesień. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie muszę mówić sobie: "od tego semestru na serio biorę się za naukę i będę na bieżąco". Powtarzałam sobie to zawsze we wrześniu, mimo że studia zaczynały się zazwyczaj miesiąc później niż szkoła i oczywistym jest, że raczej mi to nie wychodziło :P Z tym wrześniem postanowienia zmieniają się a życie przybiera inny kurs. Wraz z nadejściem jesieni podejmuję kilka ważnych decyzji dotyczących przyszłości i biorę los w swoje ręce. Postanawiam też wziąć się jeszcze bardziej za mojego bloga i pokazywać wam więcej moich prac i tego co mnie inspiruje. Wyznaczyłam sobie także postanowienia na ten miesiąc i tę tradycję chciałabym utrzymać w przyszłości. Mam nadzieję, że pomoże to w organizowaniu czasu i zajęć. I chociaż tych postanowień jest dużo podzielę się tylko ich częścią. Liczę, że wszystko uda mi się wypełnić.

So it's September now. For the first time since a long time I do not have to tell myself: "From this semester I seriously start learning and I'll be up to date with everything". Obviously I was failing with this assumption because the aim was impossible for me. With this September my aims are changing a lot. I'm taking my life and future into my own hands and I will try to shape it as best as I can. With this September I'm making some very big decisions and I hope I will manage. I also decided to take this blog more seriously and show even more of what I'm creating and what inspires me. I made plans  and I'll be sharing them with you monthly. I wish it will help me stay organized. Although I have many plans for this month I will tell you part of them only and I wish to fulfill all of them.


#1 A dokładniej założyć, skończyć i wywołać. Po Smienie mam nadzieję, że przyjdzie czas na mojego Olympusa, a potem może naprawię Exactę wujka / #1 Put on the new film on my Smiena. Put on, make photos and develop to be exact. After the Smiena I hope to turn on my Olympus and later maybe fix my uncles Exacta

#2 Z czytaniem u mnie krucho. W planach mam trzecią część trylogi o Blomkviscie i Lisbeth / #2 I'm bad at reading, honestly. I plan to read 3rd book from Blomkvist and Lisbeth trilogy

#3 Już nawet zdobyłam bazę do journala, ale jakoś nie umiałam się zabrać za pracę. A tak bardzo interesuje mnie ta forma / #3 I even got the base for the journal, but never got to start filling it's pages, even though I'm really interested with this kind of creating

#4 Zbyt długo odkładam nie rysowanie i prawie zapomniałam jak się to robi. Czas wrócić do korzeni / #4 It's long since I was drawing daily and I almost forgot now how to draw. It's a high time to go back to my roots

#5 Tak, w kuchni jest duży bałagan a potrzebujemy porządku. Dużo wymyślamy nowych przepisów a połowa z tego ginie w zapomnieniu i potem jest kłopot z odtworzeniem dania / #5 We're taking cooking seriously at home, however we forget to note down new recipes we invented, and so we forget half of them. It's a shame


Poza tym, na dniach pozmienia się tu trochę na blogu. Będzie posprzątane i poukładane. Pół soboty spędziłam nad nowym wyglądem strony a od niedzieli wraz z moim chłopakiem weźmiemy się za wprowadzanie tych zmian w życie. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Nie zdziwcie się, że strona będzie trochę wariować, całe to przestawianie, może chwilę potrwać.

There is even more for this month. There will be major changes in blog design. I spent half of Saturday on designing a new look for this site, and starting on Sunday together with my boyfriend we will start implementing the changes. The site might get weird and bumpy for some time so don't worry if you see something strange happening. I hope you will like the new look.

16 komentarzy:

 1. czekamy :*
  jestem chyba na tym etapie co Ty.. też sobie porządkuję wszystko, więc trzymam kciuki żeby i Tobie i mi się to udało ;)
  miłej niedzieli :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hah, jesień jakoś tak nastraja cnie? Może to przez to, że czuć już iż dni coraz krótsze i trzeba je jakoś lepiej wykorzystać. Dziękuję :*

   Usuń
 2. wytrwałości zatem:)i samych miłych chwil tej jesieni:)

  1,to do mnie;)tylko Smiene na Zenita podmieniam;)

  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) No to zakładaj rolkę, 36 to nie tak dużo :)

   Usuń
 3. Zapowiada się naprawdę interesująco :)
  Dla mnie taki symboliczny początek jesieni oraz koniec wakacji to 25 sierpnia - zazwyczaj od tego dnia zaczynają się moje jesienne rozmyślenia, postanowienia i porządki. Część Twoich postanowień (2, 3 i 5) pokrywa się z moimi :) Książki udało mi się przeczytać 98 stron, wczoraj wykonałam pierwszy wpis w moim nowym artdżurnalowym kajeciku, a z przepisami jestem jeszcze w czarnej d..
  Trzymam kciuki za Twoją wytrwałość. Życzę miłego i pogodnego dnia :)
  Pozdrawiam xoxox
  frutti

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za miłe słowa :) Mam nadzieję, że uda mi się dopiąć wszystkiego :)

   Usuń
 4. widzę, że wszyscy biorą się za postanowienia :D ja zdecydowanie muszę uporządkować mój pokój i ostro wziąć się za bloga, ale jak wyjdzie zobaczymy.
  ja za Twoje postanowienia mocno trzymam kciuki i wierzę, że się uda! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję i mam nadzieję, że uda CI się dopiąć swojego :)

   Usuń
 5. ojj juz nie moge sie doczekac tej nowej strony! zapowiada sie na prawde swietnie!!! :Di z niecierpliwoscia czekam na nowe rysunki i wpisy do nowego art-journala!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha :)) no to chwilke przyjdzie poczekać bo blogger jest straszny do kodowania i musimy się pomęczyć. Ale dzięki :)

   Usuń
 6. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować Twoje postanowienia. Jestem ciekawa zwłaszcza postanowienia żurnalowego i smienowego! :D Chcę zobaczyć efekty. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się więc pokazać tych efektów jak najwięcej :)

   Usuń
 7. KOCHAM CIĘ!!! I nową-przyszłą szatę bloga!
  I wszyyystko! :) Jak zwykle inspirujesz... Zachęcasz do zmian... :)
  Z tą smeną to mam tak samo.... Mam 2-3 NIEWYWOŁANE FILMY! :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Noom :* haha, ja też mam jeszcze gdzieś niewywołaną rolkę, powinnam była to dopisać do postanowień ale pewno zrobie to mimochodem razem z nową rolką i też będzie dobrze :)

   Usuń
 8. Kocham Twój nowy wystrój! Zainspirowałaś mnie do zrobienia mojego własnego! :)
  Oczywiście nawet nie jest w połowie taki cudowny! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Noom :* To jeszcze nie jest do końca gotowe, cały czas mój chłopak męczy się z kodem. No ale to prawda jestem mu bardzo wdzięczna za to wszystko bo ja nie mam w ogóle pojęcia jak on to robi.

   Usuń