12 listopada 2012

Mondrian w zurnalu {art journal & Mondrian}


Czas ruszyć pełna parą z wyzwaniem. Jako pierwszy temat Ulietta rzuciła nam Mondriana. Dla mnie temat totalnie nie z mojej beczki. Nie rozumiem tej sztuki, nie wiem co w niej interpretować i co z nią robić. Okazuje się jednak, że wielu designerów artystów czerpie z tego tematu garściami. No to spróbowałam i ja. Za główną inspirację służył ten obraz:
It's time to start our Art-Journal challenge. As a first topic Ulietta suggested Mr. Mondrian. For me it's something totally non understandable. I just don't get it, I don't have a clue how to interpret this on my way and what to do with it. I was really surprised when Ula showed us how many designers and artists got inspired by this art. So I thought it's a high time for me to get inspired by the piece above.Nie znajdziecie u mnie niczego odkrywczego, ot utworzyłam własną, losową kompozycję. Mondrian był teoretykiem sztuki, jego ułożenie linii i kolorów miało być harmonijne, spójne i przemyślane. Ja poleciałam na żywioł i spontan. Cała ja.


In my interpretation you won't find anything new. I just crated a new grid filled with colors. With this exception that Mondrian was an art theoretic whose compositions were well thought and nothing was left for chance. In my case I just made up something random almost without thinking. That's who I am while creating.Zapraszam was też serdecznie do zobaczenia jak poradziły sobie Lejdi, Noom i Ula z tym tematem. Zachwyca mnie fakt, jak jeden temat można zinterpretować na różne sposoby. Zachęcam was do pogłówkowania nad tym i stworzenia czegoś swojego.

I also invite you to check the works of Lejdi, Noomiy and Ula. Their works are so different. I'm amazed by how one topic can be interpreted on so many ways. I encourage you to think on this for a while and maybe do something your way.

20 komentarzy:

 1. jest świetnie,
  tak delikatnie... :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :) Z tą delikatnością to muszę troche powalczyć, bo mi się nudzi z lekka :)

   Usuń
 2. o mega:D mnie sie podoba twoja praca inspirowana tym tym :D czyms :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ahaha :D dokłądnie, tym, tym czymś oddaje cały mój zachwyt poczatkowy tym obrazem :P ale oswoiłam się z nim nawet :)

   Usuń
 3. super. poszłyśmy w podobny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. no i bardzo dobrze wyszedl ten zywiol!!

  OdpowiedzUsuń
 5. podoba mi się Twoja interpretacja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. cieszę się, że się zmierzyłaś choć nie przemawiało do Ciebie :) super wyszło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha, wyzwanie to wyzwanie :D nie podda się nawet dziwnemu panu Mondrian :)

   Usuń
 7. Świetnie to zinterpretowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajny pomysł i super początek journala :) ciekawa jestem Waszych następnych tematów a o panu Mondrian spróbuję coś poczytać, żeby się dokształcić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u Ulietty znajdziesz więcej informacji o jegomościu. Dziwny to pan, co kwadraty malował ale idzie go polubić :)

   Usuń
 9. An, ja sobie Ciebie podglądam od jakiegoś czasu i jesteś dla mnie prawdziwą inspiracją :) Nawet Mondrian, z Tobą, jest bardziej dla ludzi ;)

  OdpowiedzUsuń