31 lipca 2014

Blog hop challenge

Jakiś czas temu bardzo utalentowana Anski zaprosiła mnie do małego. blogowego wyzwania. Już wieki nie bawiłam się w coś takiego, a że nie mam nic do stracenia to się zgodziłam. Lekko spóźniona odpowiem na kilka pytań z zabawy, oto i one.

Some time ago I was asked by a very talented girl Anski if I would like to participate in a little challenge. It's ages since I've done something like this and I thought that it's a good idea so i agreed. Now late one day I'm writing my post :)

1. Nad czym teraz pracuję? / What I am working on right now?
Sierpień zapowiada mi się dosyć wyjazdowo, więc z góry muszę rozpracować kilka projektów. Prace dla Scrap Map, strony z Project Lifowego albumu dla Gossamer Blue i kilka nowych rzeczy dla Art Workshop. Przełom Lipca i Sierpnia zapowiada się bardzo papierowo :)

August is going to be about voyages so I have to plan ahed with my craft projects. Works for ScrapMap, Project Life pages for Gossamer Blue and a couple of things for Art Workshop are on top of my "to do" list. The end of July and beginning of August is very busy :)


2. Jak długo zajmuje mi ukończenie projektu? /  How long does it take to complete a project?
Po kilku latach dosłownego guzdrania się z pracami, coś we mnie przeskoczyło i jestem "szybka" czasem udaje się zrobić pracę nawet w godzinę łącznie z posprzątanie, ale zazwyczaj całość trwa mniej więcej ze dwa odcinki Housa, który teraz mi towarzyszy. Często też rozkładam sobie pracę na dwa dni, zaczynam robić PLową rozkłądówkę wieczorem a kończę ją z poranną kawą w ręku :)

After years of being a literal "slowpoke" something change. Sometimes I'm able to finish my work within an hour (together with cleaning up, but mostly it takes me two episodes of House (which I'm watching right now). I'm also used to splitting my work into two days sessions. I start my PL spread in the evening and finish it with a cup of morning coffee in my hand :)3. Jakie są moje ulubione rzeczy z którymi obecnie pracuję? / What are my favourite things to create with at the moment?
Stanowczo nowe Sierpniowe kity od Gossamer Blue :) Są wypchane po brzegi pięknymi produktami, które same aż upadają się ze sobą. Nie mogę się doczekać kiedy wrócę z wojaży i oscrapuje nimi nasze wspomnienia :)

Definitely new August Gossamer Blue kits! They are filled with amazing products that fit each other perfectly. I cannot wait to come back from our holidays to scrapbook my memories with them :)4. Jak działa mój kreatywny proces? /  How does my creative process work?
Najpierw na scenę wchodzi potrzeba - czy to dla siebie, czy w ramach DT, ona jest pierwsza. Czasem od razu wiem czego chcę, czasem muszę poszukać. Zaglądam wtedy do jakiejś scrapbookingowej galerii, na blogi czy pinteresta. Gdy już wiem czego chcę, wyciągam potrzebne rzeczy, szykuję biurko do pracy i zaczynam kleić. Powstaje wstępna kompozycja, przekładam, poprawiam, dodaję odejmuję, by po kilku zmianach dojść do finalnego układu, który szybko sklejam, ozdabiam i gotowe :)

First theres a need - a need for a personal project or DT one. Sometimes I immediately know what I want other times I have to look for some inspiration. Then I look through some scrapbooking galleries, blogs or on pinterest. When I know what I want I take out all the things necessary, prepare the work station and I'm ready to go. I'm making a loose composition, change some things here and there, add and subtract elements and after several changes my final design is done - I just need to add glue, embellish and I'm finished :)


5. Jak się inspiruję i pozostaję w tym stanie? / How do I become inspired and stay inspired?
Jestem wzrokowcem, dlatego inspirację czerpię z patrzenia. Najczęściej jest to internet - pinterest, blogi, galerie. Ale inspirację znajduję też na zewnątrz. Najlepsze są chyba spotkania z pokrewnymi duszami - wtedy nawzajem nakręcamy się do tworzenia, podsuwamy pomysły i ręce swędzą żeby coś porobić.

I'm inspired by what I see nowadays it's mostly internet - blogs, pinterest, galleries. But I find it also outside. The best are the meetings with likeminded friends. Then we inspire each other, discover new ideas, exchange thoughts and it's only a matter of time for us to start creating something new :)


6. Jaki jest mój styl? / What is my signature style?
Trudno mi powiedzieć. Wątpię czy mam jeden konkretny styl - to raczej zlepek tego co mi właśnie w duszy gra. Każdy tydzień mojego PL wygląda inaczej - w zależności od humoru. Moje LOsy są zazwyczaj podobne - raczej jasne, z odrobiną gessa i akwarel, z jakimś chlapnięciem - może to właśnie ten mój styl?

It's hard to say. I really daubt that I have one - it's mostly a mixture of what caurrently is on my mind. For example each of my PL weeks looks different - depending on my mood. On the other hand my layouts are rather bright, with a touch of gesso and watercolors, plus some splashes here and there - maybe that's my style?

No to by było na tyle :) Co prawda teraz powinnam dogadać się z trzema osóbkami, które za tydzień odpowiedziały by na te pytania, ale jakoś nie wiem kogo by tu spytać. Pozostawiam wam więc wolną rękę - jeśli ktoś z Was chce przyłączyć się do zabawy, odpowiedzcie na te 6 pytań i napiszcie o tym na blogu 6 sierpnia. Powodzania!

And that'll be all :) Now I should ask three new creative minds to join me but I really don't know who would like to to this. That's why I leave it to your choice. If you want answer these 6 questions and write about them on 6 August. Good luck!

6 komentarzy:

 1. hmm, może się skuszę i też odpowiem na te pytania :D? Bardzo podoba mi się wersja ze zdjęciami, w ogóle bardzo fajny ten post :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty to prace powinnaś pisać :P prokrastynatorko jedna :D ale jak odpowiesz na wyzwanie, to przymknę oko :P

   Usuń
 2. lubię czytać co u Ciebie :) Bardzo fajnie wyzwanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) powinnam jeszcze zmienić dział o mnie, bo ejst przestarzały :D

   Usuń
 3. Thanks for joining in the hop and answering the questions! Your working place looks so good and fun to see details photos of the work in progress! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ANd thank you for inviting me - I really had fun :)

   Usuń