12 grudnia 2012

inspire me… filcowe grzybki na choinkę {inspire me… felted ornaments} diy


Myślicie już o choince? Musze przyznać, że ja nie mogłam się doczekać naszej i ubraliśmy ją już na początku miesiąca. W domu rodzinnym zawsze ubieraliśmy choinkę najwcześniej kilka dni przed wigilią, ale jak już jestem na swoim to stwierdziłam, że "wolność Tomku w swoim domku", choinkę uwielbiam, to i ubieram wcześnie :) A na choince, poza standardowymi ozdobami znalazło się też miejsce na ręcznie robione ornamenty. Z roku na rok mam nadzieję, że będzie ich tylko przybywać. Chciałabym się z wami podzielić kursem na filcowe muchomorki, abyście i wy mogli ustroić nimi swoje drzewko. Wymagają trochę wprawy, ale dla kogoś kto podłapał już podstawy machania igłą, nie powinno być problemu.


Do you have a christmas tree set already? I have to say that I couldn't wait to dress up mine. At my family house we usually made it only a few days before the Christmas Eve, but now when I'm on my own, we put the tree at the very beginning of December. And between the standard ornaments there's a few handmades right now, I hop it's number will grow steadily year after year :) I want to share a DIY with you for felted mushrooms, so you can hang them on your trees. I admit, you have to know your way around the felting needle, but when you do there should not be a problem to finish the amanitas :)


1. Weź czerwonej wełny mniej więcej tyle ile pokazałam na zdjęciu i uformuj luźny kształt połówki kuli 2. zacznij delikatnie filcować igłą równomiernie cały kształt 3. powinien przypominać coś takiego, miękki, jeszcze luźny kapelusz


4. czas na blaszki, weź trochę białej wełny i uformuj z niej dysk trochę mniejszy niż spód kapelusza 5. zacznij go delikatnie przyigłowywać (:P) do spodu, uważając na kształt kapelusika 6. jeśli blaszki się już jako tako trzymają, zacznij pracować nad resztą kapelusza, by go utwardzić i uzyskać finalny kształt


7. teraz nóżka; z białej wełny uformuj luźny walec, podobny do tego na zdjęciu 8. zacznij go urabiać równomiernie igłą z każdej strony 9. zaokrąglij jeden koniec, drugi pozostaw luźny


10. luźny koniec ogonka przytwierdź igłując do kapelusza, uważaj by nie robić tego zbyt mocno, aby kapelusz się nie zdeformował 11. teraz czas na kropeczki! weź odrobinkę wełny i uformuj w palcach małą ciasną kuleczkę 12. igłując ją w jednym miejscu przytwierdź do kapelusza, powtórz tą czynność tyle razy ile chcesz mieć kropeczek i gotowe!

FIN
***********
Potem wystarczy tylko przepleść trochę muliny na czubku kapelusika i mamy grzybka na choinkę.
At the end you need to atatch the thread to the cap and you have a mushroom ornament.A tutaj już na choince.


And here it is hanging on the tree.


Ha, i zdradzę wam sekret, że to nie wszystko na dzisiaj, wrócę tu jeszcze z kolejną porcją inspiracji, więc dostrójcie odbiorniki :) / And what's more, I will be back here today with some more inspiration, so stay tuned!

12 komentarzy:

 1. `są przecudne,chylę czoła :]
  ale,ale..to chyba nie jest projekt dla początkujących ?:p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ajtam, ajtam :P no nie jest, ale kiedys trzeba ksończyć bycie początkującym :P Ty np dajesz rade spokojnie z czymś takim :)

   Usuń
  2. haha,nie wiem-nie próbowałam, i chyba w tym roku nie spróbuję (no chyba,ze się bardzo będę nudzić)

   Usuń
 2. świetne :) super pomysł :) tylko trzeba było koło października go podrzucić ;) chyba, że na przyszłe Święta ufilcuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahah, no w sumie, chociaż jakbyś przysiadła teraz, i robiła jeden-dwa dziennie, to spokojnie będą w sam raz na choinkę :)

   Usuń
 3. oh przepiękne! u mnie mała choinka już stoi, za to w dużym pokoju pewnie jakoś w tygodniu się pojawi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. musze tego kiedys sprobowac, bo jak na razie wydaje mi sie to czarna magia :D
  ale grzybki wyszly cudoooownie!

  OdpowiedzUsuń