07 grudnia 2013

Inspire me… hand made ornaments

 

Hello! Today I have an inspiration post for you. Lets talk handmade christmas tree ornaments. And I mean the real beautiful gems you want to treasure whenever you look at your tree. I know it's little time to make everything at once so this year I'm starting a new tradition (actually it started a year ago) to make each year some hande made ornaments for our tree. Last time I made cute needle felted mushrooms that I still enjoy and this year I made only one ornament - but a very elaborated one. This mouse:


Witajcie! Dzisiaj mam dla was inspirujący post o ręcznie robionych ozdobach na choinkę. Takich najpiękniejszych które będą jak małe skarby cieszyły oko za każdym razem gdy spojrzymy na nasze drzewko. Wiem dobrze, że przed Świętami jest za mało czasu by ze wszystkim zdążyć dlatego w tym roku zaczynam nową tradycję (a właściwie zaczęłam ją już rok temu)  by co sezon robić choć jedną własnoręczną ozdóbkę. W zeszłym roku ufilcowałam te słodkie muchomorki (i nadal je strasznie lubię) w tym roku zaś zrobiłam tylko jedną ozdóbkę, ale za to jaką pracochłonną! Przedstawiam wam myszkę baletnicę:


Some of you may guess that this prima ballerina is not my idea. That is true, I saw these ornaments in Anthropologie online shop last year and I loved them ever since. But here in Poland we don't have this brand, plus thes cuties are too expensive (plus shipping charges) so I made one myself. And maybe, just maybe I'll make her another companion so they can dance together :)


Niektórzy z was pewnie zgadną, że ta baletnica nie jest moim pomysłem. Racja, bo kiedy zobaczyłam takie myszki w internetowym sklepie Anthropologie to zapragnęłam ich bardzo bardzo! Ale nie ma u nas tego sklepu, plus jedna taka myszka to spory wydatek (nie wspominając o zagranicznej wysyłce) dlatego też postanowiłam taką myszkę zrobić sama. I może, może zrobię jeszcze jedną towarzyszkę dla niej by mogły na choince tańczyć razem :)

❄︎  ❄︎  ❄︎  ❄︎  ❄︎  ❄︎

And now it's time for the inspiration part :) These are the things that I'd gladly see on my christmas tree.

A teraz czas na część inspiracyjną :) Takie ręcznie robione ozdoby chętnie zobaczyłabym na moim wymarzonym drzewku.


So what do you think of a handmade tree ornaments? Is it down your alley or do you like the glass baubles and plain lights? As it goes for me I'd love to see some vintage glass baubles alongside with these sweet hand made gems :)

I jak, co sądzicie o ręcznie robionych ozdobach? To coś w waszym guście czy jednak wolicie zwykłe bombki i lampki? Jeśli o mnie chodzi to moja wymarzona choinka składałaby się ze starych bombek i takich właśnie handmejdowych ozdób :)

20 komentarzy:

 1. Myszka C U D O!!!
  Przepiękna. Instrukcję jak zrobić 5 znajdziesz na tym blogu :http://itssooeasy.blogspot.com/2013/11/diy-dekoracje-swiateczne-bombki-z.html

  PS. Gdzie znalazłaś instrukcje jak z wełną czesankową pracować. Szukamy jej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) Co do instrukcji to wiem, każda inspiracja jest zalinkowana do źródła, wystarczy kliknąć odpowiedni numerek korespondujący do tego co na zdjęciu.

   zaś jeśli chodzi o pracę z czesanką to proszę chociażby moje DIY: grzybki, kulki a tutaj jak jeszcze można te kulki użyć
   ogólnie to uczyłam się po prostu na próbach i błędach, nie jest to trudne.

   Usuń
 2. AAAA!!! No co Ty, sama?? :D Jest po prostu prze-cudowna!! Kocham, uwielbiam, patrzę z ogromnym podziwem! :) ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale mysza bajowa, cudna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Myszka jest przeurocza!!!! :D
  Ale niedzwiedź z rybką mnie powalił!
  ja uwielbiam choinki typu misz-masz, czyli takie na których jest wszystko - ręcznie robione ozdoby, nowe bombki, stare bombki, pierniki, łańcuch z papieru, no wszystko! nienawidzę choinek typu - cała biała, cała niebieska, cała czerwona, bleee!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahaha, niedżwiedzia z rybą też chcę :D może sobie ufilcuje jeszcze, bo wygląda prościej od myszy :))

   A choini lubię wszelakie i faza mi sie na nie zmienia co roku, ciekawe kiedy się ustatkuję. Marzy mi się biała choinka z delikatnymi różnymi ozdobami, ale P nie znosi bialych choinek :P

   Usuń
 5. och prześliczna mysia balerinka ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. twoja mycha jest przepiękna i totalnie w moim stylu. Ja rok temu zorganizowałam wymianę ręcznie robionych ozdób na choinkę i wyszło z tego coś pięknego. Najlepsze był to, że miałam pretekst by spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi. A choinka była wspaniała. W tym roku zagapiłam się z organizacja i nie zdążę zrobić już wymianki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo fajny pomysł na taką wymianę :)) Fajnie musiałaby też ywglądać wspólna choinka gdzie każdy zawesza coś ręcznie robionego przez siebie :)

   Usuń
 7. Przeurocza! I na pewno towarzystwo ją uszczęśliwi... :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myszka jest przepiękna! Chyba muszę się zabrać za filcowanie bo widzę, że możliwości są niezwykłe. Dla mnie najładniejsze sa choinki eklektyczne - gdzie jest miejsce i na ręcznie robione ozdoby i na kupne (niektore przeciez sa tez bardzo piekne i kupuje sie je osobno a nie w jednobarwnych kompletach)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz rację :) też chyba najbardziej skłaniam się ku takim właśnie choinkom :)
   A co do filcowania jest świetne :)

   Usuń
 9. Myszka przecudna, a inspiracje równie piękne :)

  OdpowiedzUsuń