01 marca 2014

PL week 37

Hello there! Haha, I promise this is the last muted PL spread you'll see here for some time, the next one to come will be bright and colorful :) What you can see in below is the last winter week this season (at least I hope so :P). After this one Spring started to arrive and is getting stronger and stronger every day. This years winter was short and very mild, I barely had the time to celebrate it, but we managed to sneak for a short walk to the park with the dog. Also one day my friend took me for some event where one of my dreams came true - to ice skate in park on a pond (like they do it in Central Park) - amazing feeling! The rest was mainly art, art, art as my final exams were closing upon me :)

 materials: Simple Stories page protectors; Studio Calico kits; Gossamer Blue kits; Crate Paper tags; Midnight Collection PL kit;

Cześć i czołem! Haha, obiecuję wam, że to już ostatnia taka przygaszona rozkładówka z mojego albumu jaką tu zobaczycie przez najbliższy czas. Następne będą już przepełnione kolorem :) A to co widzicie powyżej to miejmy nadzieję ostatni zimowy tydzień w tym sezonie. Zima trwała na tyle krótko, że prawie nie zdołałam się nią nacieszyć. Mimo wszystko udało nam się urwać na krótki spacer z psem do parku, a także pewnego dnia moja koleżanka zabrała mnie na zimowy event gdzie spełniło się jedno z moich sekretnych marzeń - jeździć na łyżwach po stawie w parku (tak jak to robią w Nowym Jorku w Central Parku) - powiem wam, że było wspaniale! A reszta tygodnia to już głownie malowanie, malowanie i takie tam, bo egzaminy były już coraz bliżej.

left side: / lewa strona:

 right side: / prawa strona:

 and some details: / i trochę detali:
And that'll be all for today :)
I wish you a good weekend!

I to by było na tyle :)
Życzę wam miłego weekendu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz